Soła II Oświęcim Gospodarze

Dawid Skiernik
Jakub Jamróz

11.04.2016

Niwa Nowa Wieś w sobotnie popołudnie zremisowała bezbramkowo z Sołą II Oświęcim. Jeden punkt zdobyty na wyjeździe został przyjęty w szeregach naszej drużyny z szacunkiem, wszak biało-niebiescyprzez większość spotkania musieli sobie radzić w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Śleziak.

Zanim jednak doszło do wykluczenia Śleziaka, mecz nie obfitował w wiele dogodnych sytuacji bramkowych. W przeciągu całego spotkania obie drużyny uparły się na strzały z dystansu, jednak większość z nich była niecelna.

W pierwszej połowie aktywny starał się być Piotr Klimczyński. Napastnik Niwy w jednej za akcji przejął piłkę po błędzie obrońców, ale uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi strzelał Długajczyk, jednak groźnie uderzenie wyłapał na raty Grzegorz Gacur.

W dużej mierze na obraz dalszej części meczu wpłynęła sytuacja z 38 minuty gry. Wówczas Kacper Wrona dostał prostopadłe podanie od jednego z partnerów i z pewnością znalazłby się w sytuacji sam na sam z golkiperem Niwy, jednak został powalony przez Mateusza Śleziaka. Ciągnięcie za koszulkę nie umknęło arbitrowi, więc defensor naszej drużyny musiał przed wcześnie udać się pod prysznic.

Początek drugiej części gry był obiecujący, bo Klimczyński ruszył wzdłuż pola karnego po czym oddał mocny strzał, ale piłka ponownie poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Z biegiem czasu więcej z gry mielisolarze, ale wyraźnie nie spieszyło im się z dotarciem z piłką pod pole karne Niwy. Inna sprawa, że za bardzo nie mieli pomysłu na rozgrywanie swoich akcji wobec dzielnie broniącej się Niwy, więc w spotkaniu nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Soła II Oświęcim - Niwa Nowa Wieś 0:0

Soła II: Marcin Koper - Jakub Jamróz, Konrad Kasolik, Mateusz Wowra, Piotr Bochenek (15' Paweł Karpiel) - Szymon Brańka, Daniel Długajczyk, Krzysztof Zarzycki, Jakub Wykręt (46' Dawid Skiernik) - Kamil Wójcik, Kacper Wrona.

Niwa: Grzegorz Gacur - Lucjan Stawowczyk, Jakub Makowski, Wojciech Góral, Mateusz Śleziak - Adrian Dwornik (71' Łukasz Łęcki), Mariusz Piskorek, Kamil Żmuda (46' Bartłomiej Zwaryczuk), Dominik Merta (82' Michał Sordyl) - Bogdan Swarzyński - Piotr Klimczyński (90'+2 Piotr Zacny).

Żółte kartki: Jakub Jamróz, Dawid Skiernik - Mariusz Piskorek, Łukasz Łęcki.

Czerwona kartka: Mateusz Śleziak (38', faul taktyczny).

Sędzia: Szymon Krawczyk (Oświęcim)