Pierwszy przedsezonowy sparing wygrany!

Debiut w roli trenerów Dariusza Łukaszki i Pawła Wierzbica udany. Pierwszy sparing przedsezonowy wygrany przez LKS Bobrek 5:4 w starciu z KS Piast Bieruń Nowy. Warto zaznaczyć, że w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną miał miejsce sparing między tymi drużynami ten jednak zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny z Bierunia 5:2.

Mecz rozpoczął się jak wszyscy przypuszczali. Drużyna Piasta utrzymywała się przy piłce budując atak pozycyjny, a zawodnicy z Bobrku czekali na okazję do kontry i prostopadłych podań między obrońcami. Po kilku minutach od rozpoczęcia spotkania taka sytuacja się nadarzyła i Mariusz Jarosz obsłużył Kamila Chylaszka prostopadłym podaniem, a ten w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem nie pomylił się i umieścił piłkę w siatce. Jak się jednak okazało ta bramka tylko rozjuszyła zawodników z Bierunia, którzy zaczęli atakować z animuszem i chwilę później było już 1:1, gdy zawodnik Piasta minął młodego obrońce Karola Rudnickiego ten próbując wybić mu piłkę z pod nogi zfaulował go w polu karnym i sędzia wskazał na jedenastkę, którą z pewnością wykorzystał zawodnik z Bierunia. Na bramkę na 1:2 nie trzeba było długo czekać, bo po niespełna 10 minutach błąd w komunikacji między bramkarzem, a obrońcą Bobrka wykorzystał zawodnik drużyny przeciwnej wyprowadzając Piasta na jednobramkowe prowadzenie. Chwilę później zawodnicy z Bierunia znowu dali się we znaki obronie LKS-u i jeszcze przed przerwą zdołali strzelić bramkę na 1:3, gdy po dośrodkowaniu ze skrzydła piłkę do bramki głową skierował zawodnik Bierunia. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie na tyle dogodnej sytuacji by strzelić bramkę.

Niedługo po przerwie zawodnicy ze Śląska znowu pokazali wyższość nad zawodnikami z Bobrku strzelając na 1:4, po prostopadłym podaniu zawodnik z Bierunia stanął "oko w oko" z bramkarzem i nie pomylił się. Przy wyniku 1:4 żaden sympatyk obu drużyn nie spodziewał się cudów i z pewnością czekał jak okazałe będzie zwycięstwo Piasta. Jednak piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym i Bobrek zaczął odrabiać straty. Chwilę po stracie czwartej bramki ruszyli z atakami. Bramkę na 2:4 zdobył Kamil Księżarczyk dobijając strzał Pawła Wierzbica. Kilka minut później bramkę kontaktową dla Bobrka strzelił Mariusz Jarosz, który otrzymał prostopadłe podanie od drugiego napastnika - Kamila Chylaszka i w sytuacji "sam na sam" z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście sekund później Bobrkowianie mogli cieszyć się z wyrównania, gdy bramkę na 4:4 zdobył Kamil Chylaszek ładnym strzałem w okienko bramki. Mineła 70 minuta, wynik 4:4, a zawodnicy Bierunia, jakby zmęczeni przygotowaniami do sezonu oddali inicjatywę i pozwolili sobie wbić bramkę na wagę zwycięstwa. Wynik na 5:4 ustalił Kamil Chylaszek kompletując hat-tricka wbijając piłkę do siatki po dośrodkowaniu ze skrzydła.

Mecz toczył się jak wszyscy oczekiwali, Piast utrzymywał się dłużej przy piłce, a Bobrek czekał na kontry i prostopadłe podania, jednak większy czas przy piłce zawodników Bierunia nie dał im zwycięstwa w tym meczu.

Gratulujemy pierwszego zwycięstwa w debiucie duetu trenerskiego oraz dziękujemy drużynie za zaangażowanie i walkę do końca, która dała upragnione zwycięstwo.

Skład: Piotr Dziędziel - Jakub Dziędziel, Rafał Tomasik, Krystian Nowotarski, Karol Rudnicki - testowany 2, Remigiusz Dziędziel, testowany 1, Marcin Barciak - Mariusz Jarosz, Kamil Chylaszek

Rezerwowi: Paweł Wierzbic, Kamil Księżarczyk, Dominik Nowotarski, Arkadiusz Kała