Zagórzanka Zagórze Gospodarze

Piotr Zacny
Tomasz Mika

07.06.2016

Nie udał się Niwie Nowa Wieś niedzielny wyjazd do Zagórza. Miejscowa Zagórzanka postawiła poprzeczkę wysoko i dzięki zwycięstwu przeskoczyła naszą drużynę w tabeli.

Nowowsianie przespali początek spotkania co skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy już po pięciu minutach objęli prowadzenie. Arkadiusz Biesek przejął futbolówkę w okolicach pola karnego i zbiegł nieco do środka, a że nasza defensywa pozostawiła mu zbyt dużo miejsca to skorzystał z okazji i z linii pola karnego strzelił mocno i precyzyjnie tuż przy słupku.

Kilka minut później Kamil Żmuda kopnął piłkę bardzo wysoko z ponad trzydziestu metrów i kiedy wydawało się, że było to zwykłe wybicie "na uwolnienie", ta mało co nie zaskoczyła miejscowego golkipera i zatrzymała się...na poprzeczce.

Po kwadransie gry mogliśmy oglądać gola jak z bajki. Ładne dośrodkowanie z prawej strony zakończył fenomenalnym strzałem przewrotką Marcin Psioda, ale na szczęście naszej drużyny trafił w środek bramki gdzie stał Grzegorz Gacur.

Wyrównanie przyszło po niespełna pół godzinie gry. Wówczas Adam Żmuda wykonywał rzut wolny z nieco ponad dwudziestu metrów i podkręcił piłkę bardzo precyzyjnie, tak że ta wpadła tuż przy słupku i miejscowy bramkarz był bez szans na skuteczną interwencję.

Wraz z początkiem drugiej części gry obu ekipom najwyraźniej udzielił się festyn, który odbywał się na miejscowym obiekcie, bo zarówno zawodnicy Zagórzanki, jak i Niwy myślami byli chyba gdzie indziej. Dopiero po dwudziestu minutach gry obudzili się gospodarze, ale strzał głową jednego z miejscowych obronił Grzegorz Gacur.

Wynik meczu rozstrzygnął się w 79 minucie, kiedy defensywie Niwy ponownie we znaki dał się Biesek. Napastnik gospodarzy skorzystał z tego, że żaden z naszych obrońców nie zdołał przeciąć podania i będąc w polu karnym huknął w krótki róg.

W końcówce gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale Gacur popisał się fenomenalną obroną w sytuacji sam na sam.

Zagórzanka Zagórze - Niwa Nowa Wieś 2:1 (1:1)
1:0 - Arkadiusz Biesek 5'
1:1 - Adam Żmuda 29'
2:1 - Arkadiusz Biesek 79'

Zagórzanka: Dawid Madeja - Mateusz Zdun (64' Kamil Kądziołka), Jakub Bujakiewicz, Adrian Prażmowski, Szymon Pieczka - Jakub Woźniak (91' Przemysław Glistak), Łukasz Krawczyk, Patryk Rogowiec (69' Paweł Tokarek), Marcin Psioda - Arkadiusz Biesek, Jakub Kikla (74' Patryk Paliwoda)

Niwa: Grzegorz Gacur - Adrian Dwornik, Jakub Makowski, Wojciech Góral, Lucjan Stawowczyk - Dominik Merta, Kamil Żmuda, Mariusz Piskorek, Adam Żmuda - Bogdan Swarzyński - Piotr Klimczyński (66' Piotr Zacny).

Żółte kartki: Mariusz Piskorek

Sędzia: Szymon Putek (Wadowice)